*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Kifid: Banken niet dienstbaar

02-07-09   10:47 uur
DEN HAAG - Banken en verzekeraars moeten beter omgaan met klachten van consumenten. Op dit moment gebeurt dat nog onvoldoende.

Dit concludeert het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid) in het jaarverslag dat vandaag is verschenen.

Sinds 2007 zijn financiële dienstverleners wettelijk verplicht een interne klachtenprocedure te hebben.

Het Kifid, een onafhankelijk loket voor geschillen tussen consumenten en financiële dienstverleners, is in 2007 opgericht door de branche en de Consumentenbond. De organisatie kreeg afgelopen jaar ruim 6600 klachten binnen. In 2007 waren dat er nog 4400. Het merendeel van de ingediende klachten ging over levensverzekeringen.

De grote stijging is volgens het Kifid mede toe te schrijven aan het feit dat consumenten het klachteninstituut steeds beter weten te vinden.

Volgens Jan Wolter Wabeke, Ombudsman Financiële Dienstverlening van het Kifid moeten banken en verzekeraars zich voortaan weer dienstbaar opstellen.

De nadruk ligt bij de dienstverleners momenteel te veel op 'het product'.

'Sinds de jaren negentig wordt de consument geconfronteerd met glanzende financiële producten, waarvan de inhoud en de werking voor hem onbegrijpelijk zijn,' schrijft Wabeke. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool