*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Staatsschuld stijgt straks met 100 miljoen per dag

23-06-09   21:53 uur
'' Het is volgens Bos nu van belang dat eerder genomen maatregelen uitgevoerd worden. Foto ANP
DEN HAAG - Eind volgend jaar loopt de staatsschuld per dag met 100 miljoen euro op. Dat stelde minister Wouter Bos (Financiën) dinsdag in zijn wekelijkse gesprek met RTL Z.

Volgens hem wordt het voor iedereen steeds duidelijker dat overheden niet kunnen blijven doorgaan met het pompen van geld in de economie. ,,Daarmee zouden ze een enorme last meetorsen naar de toekomst.'' Het is volgens Bos nu van belang dat eerder genomen maatregelen uitgevoerd worden.

De financiële situatie zal straks bij de vorming van een nieuw kabinet tot moeilijke keuzes dwingen, zo voorspelde de bewindsman. VVD-Tweede Kamerlid Frans Weekers toonde zich ,,woest'' over de opstelling van Bos. ,,Wat onbeschaamd en wat een brevet van onvermogen. Zelf geen begin van een maatregel nemen en vervolgens wel de problemen op het bordje van het volgende kabinet schuiven.''

Bos spreekt komende weekeinde in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Timothy Geithner over de gevolgen van de economische crisis. Ze bereiden dan ook het bezoek voor dat premier Jan Peter Balkenende binnenkort brengt aan de Amerikaanse president Barack Obama. Bos zal in Washington opnieuw bepleiten dat Nederland op het niveau van de G20 wil blijven meepraten over de aanpak van de crisis. In de G20 zitten de twintig belangrijkste economiën van de wereld. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool