*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Verhagen geschokt door 'laffe moord'

23-06-09   12:59 uur
Verhagen wil alles uit de kast halen om piraterij te stoppen en ''de misdadigers'' te straffen. Foto ANP

DEN HAAG - Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken is ''geschokt door de laffe moord'' op een van de bemanningsleden van het koopvaardijschip de Marathon. Hij wil alles uit de kast halen om piraterij te stoppen en ''de misdadigers'' te straffen. De bewindsman heeft dit dinsdag laten weten in een door zijn departement uitgegeven verklaring.

''Nederland zal er alles aan doen om een einde te maken aan deze praktijken, zowel door de inzet van Nederlandse marineschepen in antipiraterij-operaties als door de inzet van een regionaal tribunaal dat ervoor zorgt dat deze misdadigers hun straf niet kunnen ontlopen'', aldus de bewindsman. Verhagen stelde onlangs voor met internationale steun een piratentribunaal in de regio op te richten.

Nederland heeft conform het beleid in dit soort zaken niet onderhandeld met de piraten over het vrijgeven van het schip en geen losgeld betaald, zei een woordvoerder van het ministerie in Den Haag. Hij wilde niet ingaan op de vraag of andere betrokken partijen dat wel hebben gedaan.

Nederland heeft tijdens de kaping contact onderhouden met de Antillen en Oekraïne, waar de bemanningsleden vandaan kwamen. Ook is steeds contact geweest met cargadoor Amons in Zaandam, die het schip beheert. (ANP)


Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool