*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Zalm moet terugverdienen wat Bos in ABN steekt

19-06-09   15:45 uur
Zalm krijgt pas een bonus als hij voor de belastingbetaler geld verdient aan de verkoop van ABN, aldus Wouter Bos. Foto ANP
DEN HAAG - ABN-topman Gerrit Zalm moet bij de uiteindelijke verkoop van zijn bank terugverdienen wat minister Wouter Bos (Financiën) er aan extra steun in heeft gestoken. Bovenop de aanschafprijs. Zalm krijgt pas een bonus als hij voor de belastingbetaler geld verdient aan de verkoop van ABN, zei vicepremier Wouter Bos vrijdag na afloop van de wekelijkse ministerraad.

Wanneer Zalm een bonus krijgt, is dus nog niet duidelijk. Bos zei dat het ,,heel goed mogelijk'' is dat hij binnenkort opnieuw geld in ABN moet steken. Zalm had daar onlangs publiekelijk al om gevraagd, tot woede van Bos, die vond dat Zalm dat niet had moeten doen.

De Staat betaalde vorig jaar 16,8 miljard euro voor ABN Amro. Sindsdien heeft er een ,,boekhoudkundige verschuiving'' plaatsgevonden waardoor Bos nog eens 6,5 miljard in ABN moest steken. ,,Maar dat verandert niets aan de aanschafprijs'', zei Bos vrijdag. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool