Volkswagen blaast fusie met Porsche af
18-05-09 10:34 uur
De Duitse overheid heeft een fonds van 100 miljard euro gecreëerd om bedrijven in nood te kunnen bijstaan. Porsche zou als gevolg van de moeilijke omstandigheden in de autobranche en de recente uitbreiding van het belang in Volkswagen een schuldenlast van bijna 10 miljard euro hebben. Foto EPA
WOLFSBURG - Autoproducent Volkswagen heeft de gesprekken met Porsche over een fusie afgebroken. Vandaag zouden beide partijen met elkaar om de tafel zitten, maar Volkswagen heeft afgezegd.
Voorzitter Bernd Osterloh van de ondernemingsraad Volkswagen zei dat het bedrijf in de huidige situatie geen 'atmosfeer voor constructieve gesprekken met Porsche' waarnam.
De twee ondernemingen maakten begin mei bekend te willen integreren in één concern. De in totaal tien automerken van beide bedrijven zouden in stand moeten blijven. Eerder had Porsche geprobeerd Volkswagen over te nemen, maar dat bleek financieel niet haalbaar. De sportwagenfabrikant heeft inmiddels wel een aandeel van 51 procent in Volkswagen.
Het Duitse blad Der Spiegel berichtte dat Porsche overwoog om staatssteun aan te vragen. De sportautofabrikant zou een lening van 1 miljard euro willen bemachtigen. De Duitse overheid heeft een fonds van 100 miljard euro gecreëerd om bedrijven in nood te kunnen bijstaan. Porsche zou als gevolg van de moeilijke omstandigheden in de autobranche en de recente uitbreiding van het belang in Volkswagen een schuldenlast van bijna 10 miljard euro hebben. (HET PAROOL)