Amsterdam houdt nog wel van Crocs
20-03-09 11:28 uur
AMSTERDAM - In weerwil van de crisis bij de fabrikant in de Verenigde Staten opent Crocs een tweede winkel in Amsterdam. Volgens Crocs Benelux loopt de verkoop hier goed. Crocs heeft al een winkel in de Kalverstraat.
De tweede vestiging gaat in april open op de Nieuwendijk, zegt marketing manager Rein Ros van Crocs Benelux, die de felgekleurde rubberachtige klompen in Nederland distribueert. ''Onze winkels in Nederland en zeker die in Amsterdam draaien beter dan verwacht.''
Crocs Benelux trekt zich vooralsnog weinig aan van de onheilstijdingen die komen uit Amerika. De Amerikaanse fabrikant Crocs is bijna failliet. Het bedrijf, met hoofdkantoor in de Amerikaanse staat Colorado, leed vorig jaar een fors verlies, van 142 miljoen euro. Bovendien kampt Crocs met een miljoenenschuld.
Alleen als de onderneming de kosten sterk naar beneden weet te krijgen, maakt het nog een gerede kans om te overleven.
Crocs begon in 2002 met de verkoop van de opvallend gekleurde klompen. De onderneming maakte een sterke groei door en verkoopt de producten inmiddels in 128 landen. Vorig jaar zakten de verkopen internationaal in.
Ook in Nederland is de Crocs-hype voorbij, zegt Ros. ''Maar in de eerste maanden van 2008 kwamen we nog altijd uit op een behoorlijke plus.''
Als de Amerikaanse fabrikant failliet gaat en de productie van Crocs stil ligt, dan leidt dat ook tot problemen in de Nederlandse winkels. ''Maar voorlopig verkopen wij de Crocs gewoon. Ik ga er van uit dat de fabrikant niet failliet gaat. Bovendien hebben wij nog voorraad.''
De plastic klompen en sandalen kennen voor- en tegenstanders. Netwerksites zoals Facebook hebben groepen van honderduizenden Croc-haters. Er zijn ook miljoenen mensen die zweren bij het schoeisel, omdat het comfortabel zou zijn. (HET PAROOL)