Shell: geen geld meer in windenergie
18-03-09 11:19 uur
AMSTERDAM- Oliemaatschappij Shell zal voorlopig niet of nauwelijks meer investeren in alternatieve bronnen als wind-, zonne- en waterstofenergie. De kosten wegen niet op tegen de baten.
Dit heeft bestuursvoorzitter Jeroen van der Veer gisteren gezegd bij de presentatie van het jaarverslag. Shell trekt zich niet helemaal terug uit de nieuwe energiebronnen, waarin het bedrijf de afgelopen vijf jaar 1,3 miljard euro stak. Ze zijn immers hard nodig om aan de groeiende vraag naar energie te voldoen. "De makkelijk te winnen hoeveelheden olie zijn ontoereikend," aldus Van der Veer.
Het olieconcern zal zich op het alternatieve vlak richten op biobrandstoffen en de opslag van kooldioxide (CO2). "Biobrandstof ligt dicht bij de kernactiviteiten van ons bedrijf; we zijn er goed in en we zijn er groot in," aldus Van der Veer. Kernenergie is voor Shell geen optie. "We hebben onze handen vol aan de lopende projecten."
Nuon-topman Øystein Løseth heeft aangekondigd juist meer te investeren in windenergie. (HET PAROOL)