*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Shelltopman verdiende tien miljoen

18-03-09   09:00 uur
Het basissalaris van Van der Veer was vorig jaar juli vastgesteld op twee miljoen euro, een verhoging van acht procent vergeleken met een jaar eerder. Foto ANP/Robin Utrecht

AMSTERDAM - Shelltopman Jeroen van der Veer heeft vorig jaar 10,3 miljoen euro verdiend, inclusief een pensioenvoordeel. Zijn opvolger Peter Voser kreeg 4,1 miljoen euro.

Dit blijkt uit het jaarverslag van het olieconcern. In 2007 incasseerde Van der Veer in totaal 6,5 miljoen euro. Het verschil ligt vooral in een beloning over de lange termijn, die de topman afgelopen jaar wel kreeg en het jaar daarvoor niet, in verband met tegenvallende prestaties, zo zei een woordvoerder.

De verdiensten van Van der Veer zijn opgebouwd uit een basissalaris, een algemene bonus en een uitvloeisel van het langetermijnbeloningsstelsel. Het basissalaris van Van der Veer was vorig jaar juli vastgesteld op twee miljoen euro, een verhoging van acht procent vergeleken met een jaar eerder.

De andere bestuurders kregen salarisverhogingen van rond de vijf procent. Peter Voser, die Van der Veer deze zomer als topman opvolgt, verdiende vorig jaar in totaal 4,1 miljoen euro.

Shell boekte afgelopen jaar een winst uit voortgezette activiteiten van 26,5 miljard dollar. Het olieconcern meldt in zijn jaarverslag dat de Amerikaanse autoriteiten onderzoek doen naar Shell. Het olieconcern zou omkopingsregels hebben overtreden bij het gebruikmaken van het Zwitserse luchtvrachtbedrijf Panalpina.

"Het onderzoek richt zich op betalingen die Panalpina namens Shell heeft gedaan aan douanebeambten in Nigeria," aldus de woordvoerder. Het onderzoek gaat uit van de Amerikaanse beurswaakhond SEC en een afdeling van het Amerikaanse ministerie van justitie.

Shell werkt samen met de autoriteiten en heeft een intern onderzoek lopen. Het concern waarschuwt dat de onderzoeken van de SEC en het Amerikaanse ministerie kunnen leiden tot boetes. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool