parool.nl
Amsterdam,  

Zendtijd weg na 'antisemitisme'

AMSTERDAM - Salto heeft de radiozendtijd van Black Community Broadcasting (BCB) voorlopig ingetrokken. In een programma op Stads FM maakte presentator Wensley Burleson PvdA-
politici uit voor NSB'ers. Daarover is geklaagd bij het Meldpunt Discriminatie.

De schorsing duurt in elk geval totdat er overleg met de programmamakers is geweest. Burleson zei in een programma onder meer dat PvdA-deelraadslid Peter Bals (Zuidoost) 'van NSB-huize' is. Ook werden Joden in de uitzending verantwoordelijk gehouden voor de slavernij. Bals diende een klacht in bij het meldpunt discriminatie.

Directeur Rudolf Buurma van Salto vindt het programma 'niet passen in de context van het bedrijf'. ''We willen binnen Salto zoveel mogelijk afwijkende geluiden laten horen uit alle windstreken. Het is een prachtig geheel. Maar deze uitzending was buitengewoon antisemitisch en op het moment dat mensen zich zo gaan afzetten tegen andere bevolkingsgroepen komt Salto zelf ter discussie te staan.''

Black Community Broadcasting wil nog niet inhoudelijk reageren. Het heeft alle stukken overgedragen aan de advocaat. Een rechtsgang wordt niet uitgesloten.

Burleson is al eerder geweerd bij Salto om controversiële uitspraken. Begin 2007 zei hij bij een bijeenkomst die werd uitgezonden door RaZo (Radio Zuidoost) dat VVD-raadslid Laetitia Griffith een 'nigger in charge' was, ofwel een zwarte die met toestemming van 'de blanke meester' als bestuurder optreedt. Het rooms-katholicisme noemde hij 'homofiel en crimineel'. RaZo kreeg naar aanleiding van die uitzending een waarschuwing van Salto, waarna Burleson van het scherm geweerd werd.

Ex-inburgeringsdocent Burleson is een aanhanger van het afrocentrische denken. Dat verwerpt democratie, want 'een ware leider is voorbestemd, en leidt minimaal dertig jaar'. Hij keurt nu ook inburgering af. ''Iedere zwarte die zich in dienst stelt van de blanke nazaten van de slavendrijvers is afval.''

Saltodirecteur Buurma zoekt nu manieren om herhaling te voorkomen. ''We moeten kijken hoe we de controle kunnen verbeteren. In elk geval hebben we nu voorbeelden bij de hand waarvan we kunnen zeggen: dit gaat te ver.'' (HET PAROOL)

23-01-09 11:00

Del.icio.us iGoogle eKudos Nu jij Digg MSN Reporter

parool.nl/banen


 uitgebreid zoeken

Religie en spiritualiteit

Alles over

parool.nl/shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   ©2009 Het Parool