*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Fotobiografie laatste strohalm Multatuli Museum

28-10-08   19:00 uur
Het beeld van Multatuli aan de Singel. Het voorbestaan van het Multatuli Museum aan de Korsjespoortsteeg is in gevaar door een drastische huurverhoging. Foto Liesbeth Dingemans
update  

AMSTERDAM - Een fotobiografie van Multatuli moet het Multatuli Museum in Amsterdam redden. Het museum presenteerde dinsdag Multatuli, een Iconografie, geschreven door conservator Jos van Waterschoot. Met de verkoop van het boek hoopt het museum meer financiële armslag te krijgen om een forse huurverhoging te kunnen betalen.

Stadsdeel Amsterdam-Centrum, de eigenaar van het geboortehuis van Multatuli waar het museum van de Nederlandse schrijver is gevestigd, wil de huur verhogen met 10.000 euro. Het museum kan deze vijfvoudige huurverhoging niet betalen en vreest de deuren te moeten sluiten. In 2010 zou het museum honderd jaar bestaan.

Uitgeverij Hoogland & Van Klaveren besloot de instelling de helpende hand te bieden en werkte belangeloos mee aan de uitgave. Ook de drukker, de binder, de auteur en de vormgever werkten onbaatzuchtig mee. Van de iconografie verschijnen tweehonderd exemplaren, die voor 50 euro per stuk in totaal 10.000 euro moeten opbrengen.

Bij het boek verschijnen ook enkele andere publicaties over de schrijver. Zo schreef de voorzitter van het Multatuli Genootschap, oud-politica Winnie Sorgdrager, het essay Het Huis van Multatuli. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool