*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Strips in Haarlem succes

09-06-08   11:54 uur
 Jean Graton - Micheil Vaillant.
Jean Graton - Micheil Vaillant.
HAARLEM - De negende editie van de Stripdagen Haarlem heeft dit weekeinde weer tienduizenden bezoekers getrokken. Volgens festivaldirecteur Joost Pollmann heeft het warme weer nauwelijks invloed gehad op de belangstelling.

De organisatoren werkten voor deze editie samen met de Waalse overheid, omdat de aandacht vooral uitging naar strips uit het Franstalige deel van België. Volgens Pollmann was een hoogtepunt de expositie Alternative chaos, waaraan zeventig striptekenaars uit Brussel en Luik meededen.

Het thema was dit keer Wheels & Wallonië. Dat kwam onder meer tot uiting in de tentoonstelling Vijftig jaar Michel Vaillant.

Ook het vijftigjarige jubileum van De Smurfen kreeg ruim aandacht. Burgemeester Bernt Schneiders van Haarlem doopte zichzelf daarom tot Grote Smurf van de stad.

Dit weekeinde was er ook voor het eerst de Creatieve Marktplaats Haarlem. Tijdens dit evenement ontmoetten tekenaars, illustratoren en andere creatieven potentiële opdrachtgevers en collega's die meer ervaring hebben met het werven van opdrachtgevers.

Pollmann keek ook al vooruit naar de tiende editie van de Stripdagen Haarlem. Bij die jubileumeditie staan onder meer Russische animatiefilms en Russische strips centraal.

En volgend jaar bestaat de organisatie, de stichting Beeldverhaal Nederland, twintig jaar. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool