*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Ook in hoger beroep geen film Joe Speedboot

20-01-10   12:14 uur
Wieringa (foto) meende dat de voorgestelde verfilming afbreuk zou doen aan het verhaal. Foto GPD

AMSTERDAM - Producent IJswater Films mag het boek Joe Speedboot van Tommy Wieringa definitief niet verfilmen. Het gerechtshof in Amsterdam gaf Wieringa en zijn uitgever De Bezige Bij ook in hoger beroep gelijk. Dat heeft het gerechtshof woensdag gemeld.

In maart 2008 stelde ook de rechtbank Wieringa en zijn uitgever al in het gelijk. Producent IJswater stelde het succesvolle boek te mogen verfilmen omdat het bedrijf een optie op het verhaal had genomen, maar de schrijver sprak dat tegen. De partijen hadden een diepgaand meningsverschil over het scenario. Wieringa kon zich niet in het voorgestelde script vinden.

De schrijver meende dat de voorgestelde verfilming afbreuk zou doen aan het verhaal. ''Het zou een vervelende, puberale film zijn geworden zonder enige ruimte voor de reflectie die in het boek zo belangrijk is'', aldus Wieringa. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool