*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Nederlandse journalisten opgepakt in Papoea

24-03-09   14:13 uur
JAYAPURA - Vier Nederlandse journalisten zijn dinsdag gearresteerd in de Indonesische provincie Papoea. In provinciehoofdstad Jayapura werden ze opgepakt terwijl ze verslag deden van een demonstratie waarin werd opgeroepen tot onafhankelijkheid. Volgens de Wereldomroep betreft het een reporter van NRC Handelsblad en drie freelancers.

Volgens de Indonesische autoriteiten zijn de Nederlanders opgepakt omdat ze immigratieregels zouden hebben overtreden en zonder toestemming aan het filmen waren. Het viertal volgde in Indonesië de werkzaamheden van Nicolaas Jouwe (85). Hij is oprichter van de organisatie Vrij Papoea en sinds zondag op bezoek in het land.

Activisten in Papoea proberen al jarenlang om onafhankelijk te worden van Indonesië. De demonstratie op dinsdag was bedoeld om een referendum over de kwestie af te dwingen, aldus de Wereldomroep. (ANP/AFP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool