*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

New Orleans bijna op oude peil

20-03-09   10:45 uur
NEW ORLEANS - Voor het eerst sinds de orkaan Katrina de stad in 2005 blank zette en goeddeels verwoestte, is het inwonertal van New Orleans boven de driehonderdduizend gekomen. Dat blijkt uit een rapport van het bevolkingsregister.

Volgens een jaarlijkse schatting van de dienst bedroeg het aantal inwoners 311.853 per 1 juli 2008. Dat waren er 23.740 meer dan in juli 2007. Voordat Katrina toesloeg woonden er 445.000 mensen in New Orleans.

Volgens de demografen is de toename te danken aan subsidies die de getroffen bewoners hebben gekregen en de komst van nieuwe mensen, arbeiders en vaklui, die mee willen werken aan het herstel van de stad.

Voor inwoners van New Orleans bevestigen de cijfers wat ze met hun eigen ogen kunnen zien: dat hun stad langzaam maar gestaag herrijst. ''Ik zie overal kranen in de lucht steken en wegwerkers in de straten,'' aldus wethouder Steve Villavaso. ''Ik heb steeds gezegd dat het tien jaar zou duren om ons terug te brengen tot waar we waren voordat Katrina toesloeg.''

Zwarten klagen dat New Orleans sinds de ramp steeds 'blanker' is geworden. Sommige arme buurten worden niet herbouwd. (AP)


Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool