Weinig animo voor herdenking in stadion
31-07-10 16:48 uur
DUISBURG - Veel minder mensen dan verwacht hebben zaterdag in het stadion van de voetbalvereniging MSV Duisburg de herdenkingsdienst voor de slachtoffers van de Loveparade bijgewoond. Volgens de politie kwamen er 1500 mensen naar het stadion, aldus de nieuwszender ARD. In het stadion passen circa 30.000 mensen.
In de gotische Salvatorkerk in het centrum van de Duitse stad Duisburg werd zaterdag een herdenkingsdienst voor de slachtoffers van de Loveparade gehouden. In de kerk was plaats voor 550 mensen. Behalve mensen die bij de Loveparade gewond zijn geraakt, en nabestaanden van de slachtoffers waren onder anderen president Christian Wulff, bondskanselier Angela Merkel en de voorzitter van de Bondsdag, Norbert Lammert, naar de Salvatorkerk gekomen.
Tijdens de dienst waren er geen problemen in Duisburg. De politie was extra waakzaam met het oog op mogelijke protesten. Veel mensen houden de autoriteiten in Duisburg verantwoordelijk voor het uit de hand lopen van de Loveparade. Tijdens het technofeest kwamen 21 mensen om. (ANP)