*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Ambassade Kabul afgesloten na koran-protesten

22-02-12   08:12 uur
Beeld van de protesten van gisteren. © epa

Medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Kabul mogen het gebouw niet verlaten, nu de protesten in de Afghaanse hoofdstad steeds heviger worden. De Afghanen zijn woedend, nadat gisteren bekend werd dat op een Amerikaanse luchtmachtbasis in het land korans op een vuilnisbelt waren gegooid. De hoop was bestemd voor afval dat verbrand moest worden.

Dat leidde gisteren al tot protesten, vandaag zijn er nieuwe demonstraties. Zo'n duizend mensen verzamelden zich en schreeuwden leuzen als 'Dood aan Amerika'. Politieagenten hebben schoten afgevuurd op de menigte. Drie mensen zouden gewond zijn geraakt, verschillende voertuigen gingen in vlammen op.

De ambassade liet daarop de volgende tweet uitgaan. 'De ambassade is afgesloten; alle reizen zijn opgeschort. Alsjeblieft, iedereen, wees veilig daarbuiten'. (Redactie )


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool