*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Man vermoordt dochter met bijl voor plegen van diefstal

16-01-12   14:12 uur
© THINKSTOCK

Een Pakistaanse man heeft zijn dochter met een bijl vermoord toen hij erachter kwam dat de tiener diefstal had gepleegd. Nadat hij zijn 16-jarige dochter had opgehaald van het politiekantoor in Zürich, vermoordde hij haar in de slaapkamer van zijn flat. Dat schrijft de Zwitserse krant Tages Anzeiger. De aanklager heeft het over een gruwelijke slachtpartij en wil een levenslange gevangenisstraf voor de man.

Toen vader en dochter aankwamen in het appartement in Höngg brak er een ruzie tussen de twee uit. Het meisje zei dat ze het ouderlijk huis ging verlaten en haar spullen ging verzamelen. Terwijl ze dat deed, pakte de vader een bijl en ging met het werktuig naar haar slaapkamer. Hij hakte negentien keer in op het meisje. Twaalf keer met het scherpe eind van het bijl en zeven keer met de botte kant.

Na zijn gruweldaad legde de vader de bijl tussen haar benen. Daarna verliet hij het appartement en pleegde een telefoontje naar zijn vrouw met de melding dat hij hun kind vermoord had. Hij belde even later de politie en liet zich arresteren in de buurt van het appartement.

Volgens de aanklager, Ulrich Krättli, heeft de vader het meisje gedood omdat ze haar familie ten schande had gemaakt en gestraft moest worden voor de diefstal.

Volgens het vriendje van de tiener leefde ze in conflict met haar ouders, die konden het niet verkroppen dat ze een relatie had met iemand van een ander geloof. Het vriendje zegt dat ze radeloos was en weg wilde bij haar ouders. Ze had al hulp gezocht bij een jongerenopvang.

De vader heeft al eerder een poging ondernomen om zijn dochter te vermoorden na het roken van een joint. Toen het meisje een bad nam, gooide hij een haardroger in het water. De poging om haar te elektrocuteren, mislukte.
(Redactie)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool