*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Oud-guerrillastrijder wordt burgemeester Bogota

31-10-11   02:59 uur
update

Oud-guerrillastrijder Gustavo Petro is gisteren in Colombia verkozen tot burgemeester van de hoofdstad Bogota. Dat maakt hem een van de machtigste personen in het Zuid-Amerikaanse land.

De 51-jarige Petro zat ooit achter de tralies wegens zijn betrokkenheid bij de linkse rebellengroep M-19, maar kreeg na twee jaar amnestie. 'Hij legde zijn wapens neer en is nu burgemeester van de machtigste stad', aldus Elisabeth Ungar van anti-corruptiewaakhond Transparency International. 'Dat is een krachtig signaal aan de linkse rebellen. Ze kunnen onderdeel worden van de oppositie.'

De 51-jarige econoom Petro valt nu de taak toe schoon schip te maken in de Colombiaanse hoofdstad, die naar schatting ruim zeven miljoen inwoners telt. Zijn voorganger moest het veld ruimen op verdenking van machtsmisbruik en zit inmiddels een celstraf uit.

Ook in andere delen van het land gingen Colombianen naar de stembus voor lokale verkiezingen. Die verliepen opvallend genoeg relatief vreedzaam, terwijl in de aanloop naar de verkiezingen nog tientallen kandidaten door geweld om het leven kwamen. (ANP)


Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool