*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Uitkomst donorconferentie Darfur stelt teleur

21-03-10   18:43 uur
Gedelegeerden praten tijdens een donorconferentie voor de West-Sudanese regio Darfur. ANP

CAIRO - Een donorconferentie voor de West-Sudanese regio Darfur heeft zondag aanzienlijk minder aan toezeggingen opgeleverd dan de organisatoren hadden verwacht. De deelnemers stelden voor het door geweld getroffen gebied 850 miljoen dollar (ongeveer 628 miljoen euro) beschikbaar in plaats van de verwachte 2 miljard dollar.

Dat heeft het hoofd van de Organisatie van de Islamitische Conferentie (OIC), Ekmeleddin Ihsanoglu, na de bijeenkomst in de Egyptische hoofdstad Caïro gezegd. De Europese Unie heeft 100 miljoen dollar toegezegd. Ook Algerije, Australië, Brazilië, Qatar, Marokko en Turkije zullen Darfur helpen. De OIC behoorde tot de initiatiefnemers van de conferentie.

Een deelnemer zei dat donoren het geld in projecten zullen steken zonder tussenkomst van de regering in Khartoem, omdat zij niet willen dat het geld in handen komt van de Sudanese president Omar al-Bashir. Het Internationaal Strafhof in Den Haag heeft het staatshoofd aangeklaagd en een internationaal arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.

Volgens de Verenigde Naties heeft de strijd tussen opstandelingen en door de regering gesteunde milities in Darfur, die in 2003 escaleerde, aan ongeveer 300.000 mensen het leven gekost. Ruim twee miljoen mensen sloegen op de vlucht. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool