*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Ruim honderd doden in Mexicaans weekend

15-03-10   23:31 uur

MEXICO-STAD - Meer dan honderd mensen zijn in Mexico in het weekeinde omgekomen door aan drugshandel gerelateerd geweld. Dat heeft de Mexicaanse politie maandag laten weten.

Alleen in de zuidelijke deelstaat Guerrero eiste het geweld al 45 levens. De meeste doden in Guerrero vielen in het toeristenoord Acapulco waar de drugsbende La Familia actief is.

In de noordelijke deelstaat Chihuahua aan de grens met de Verenigde Staten werden 36 mensen omgebracht. Ruim de helft van die slachtoffers werd vermoord in de stad Ciudad Juárez. Onder de doden in Ciudad Juárez zijn drie Amerikanen. Het gaat om een medewerkster van het consulaat, haar echtgenoot en de man van een Mexicaanse medewerkster van het consulaat. De Amerikaanse recherchedienst FBI helpt de Mexicaanse politie bij de jacht op de moordenaars van de Amerikanen.

Rivaliserende drugskartels in Mexico strijden in het grensgebied met de VS om de beste smokkelroutes naar het noordelijke buurland. Volgens Mexicaanse media heeft het met drugscriminaliteit verbonden geweld in de afgelopen drie jaar in Mexico circa 17.000 levens geëist. (ANP)


BUITENLAND

Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool