*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Schietincident bij het Pentagon in Washington

05-03-10   07:13 uur
Een politie-agent houdt de wacht buiten het Pentagon na het schietincident. ANP

WASHINGTON - Twee bewakers van het Amerikaanse ministerie van Defensie, het Pentagon, zijn donderdag neergeschoten door een man die op het gebouw afliep en ineens begon te schieten. Het leek erop dat de man het gebouw binnen probeerde te komen. Dat meldde de politie, berichtte CNN.

Toen de man eraan kwam aanlopen, vroegen de bewakers om zijn Pentagon-pasje, maar hij haalde ineens een wapen te voorschijn. De bewakers schoten snel terug en schakelden de man uit. Het motief van de 36-jarige dader, John Patrick Bedell genaamd, is nog onbekend. Twee van de drie betrokken beveiligingsbeambten zijn met schotwonden overgebracht naar het ziekenhuis, net als de schutter.

Uit voorzorg wegens mogelijke aanslagen is het Pentagon na het incident enige tijd gesloten geweest. Al snel bleek echter dat er van verdere dreiging geen sprake was en opende het ministerie zijn deuren weer, behalve de deur aan de kant van een metrostation waar de man vandaan kwam. (ANP)


Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool