Chávez prijst Mugabe en Idi Amin
21-11-09 20:59 uur
CARACAS - De Venezolaanse president Hugo Chávez heeft weer eens van zich doen spreken met een aantal opmerkelijke ontboezemingen. De BBC meldde zaterdag dat de omstreden leider zich lovend uitsprak over de beruchte terrorist Carlos 'De Jakhals'. Chávez is ook enthousiast over Robert Mugabe, Mahmoud Ahmadinejad en Idi Amin.
Chávez prees Mugabe en Ahmadinejad, de dictatoriale presidenten van respectievelijk Zimbabwe en Iran, als ,,broeders''. ANP
Chávez prees Mugabe en Ahmadinejad, de dictatoriale presidenten van respectievelijk Zimbabwe en Iran, als ''broeders''. Alle drie de politici staan bekend om hun felle anti-Amerikaanse houding.
Over Idi Amin, tijdens wiens acht jaar durende schrikbewind in Uganda in de jaren zeventig circa 300.000 mensen om het leven werden gebracht, wordt volgens Chávez ook te hard geoordeeld. ''We dachten dat hij een kannibaal was'', aldus Chávez. ''Ik weet niet, maar misschien was hij juist wel een grootse nationalist, een patriot.''
Revolutionair strijderDe Venezolaan Ilich Ramirez Sanchez, alias Carlos, is volgens Chávez geen terrorist maar een belangrijk revolutionair strijder. De Jakhals was in de jaren zeventig verantwoordelijk voor een lange reeks moorden, gijzelingsacties en bomaanslagen. Carlos werd in 1994 aangehouden in Sudan en werd vervolgens tot levenslang veroordeeld in Frankrijk, wegens de moord op twee medewerkers van de Franse inlichtingendiensten en een informant in 1975. ''Ik verdedig hem'', zei Chávez, die stelt dat Carlos ten onrechte is veroordeeld.
Chávez deed zijn uitspraken vrijdagavond laat in een toespraak voor internationale socialisten in Caracas, de hoofdstad van Venezuela. (ANP)