*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

L'Aquila 'verraden' door G8-leiders

21-11-09   13:13 uur

L'AQUILA - Bestuurders van L'Aquila voelen zich verraden door de G8-leiders, die in juli hun top hielden in de hoofdstad van de Abruzzen. De leiders van de rijkste westerse industrielanden en Rusland beloofden toen hulp voor de wederopbouw van de in april door een aardbeving getroffen Italiaanse stad. Daarvan is tot nu toe weinig terechtgekomen.

De first ladies van de G8-leiders worden rondgeleid in LÁguila. ANP
De first ladies van de G8-leiders worden rondgeleid in LÁguila. ANP
Dat heeft de krant la Repubblica zaterdag gemeld. Door de aardbeving vielen 308 doden en raakten eeuwenoude kerken en andere monumenten beschadigd. De G8-leiders en de bestuurders van een twintigtal andere landen die mochten aanschuiven, adopteerden toen 45 monumenten en beloofden hulp bij de wederopbouw van de infrastructuur voor de getroffen bevolking.

Tot nu toe zijn echter alleen Frankrijk, Duitsland, Rusland en Kazachstan met de beloofde hulp over de brug gekomen. De andere wereldleiders lieten het afweten. De Amerikaanse president Obama had na een rondleiding op het Domplein nog hulp beloofd. De Britse premier Brown had een abdij weer willen laten opbouwen, de Spaanse premier Zapatero de Spaanse Vesting. De Japanse premier Aso zegde hulp toe voor de wederopbouw van de kerk van de Heilige Antonius. Ook Canada en Australië lieten het afweten. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool