*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Honderden arrestaties na rellen in Athene

18-11-09   06:30 uur

ATHENE - De politie van Athene heeft dinsdagavond laat zeker tweehonderd arrestaties verricht tijdens rellen. Zeker dertien agenten raakten gewond tijdens gevechten met ongeveer 1200 linkse studenten en jongeren, berichtten media vanuit de Griekse hoofdstad.

De gewelddadige jongeren gooiden met stenen en benzinebommen naar agenten en zetten meerdere auto's in brand. De politie zette traangas in.

Eerder op de avond waren 17.000 mensen van de Polytechnische Universiteit bijeengekomen voor de herdenking van de bloedig neergeslagen studentenopstand van 17 november 1973. Toen zette de militaire junta tanks in na dagenlange studentenprotesten. Daardoor zijn volgens officiële cijfers 24 mensen omgekomen. Vermoedelijk is dat aantal een stuk hoger.

In december vorig jaar ontstond in Griekenland een golf van geweld nadat een tiener was overleden door een politiekogel. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool