*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Cambodja weigert uitlevering Thaksin

11-11-09   08:41 uur

PHNOM PENH - Zoals verwacht heeft Cambodja woensdag het Thaise verzoek verworpen de gevluchte oud-premier Thaksin Shinawatra uit te leveren. Dat heeft een Cambodjaanse regeringswoordvoerder laten weten.

De Thaise oud-premier kwam dinsdag aan in Cambodja om te beginnen aan zijn nieuwe functie als economisch adviseur van de regering in Phnom Penh. Thaksin geeft donderdag op het ministerie van Economische Zaken en Financiën een briefing aan driehonderd economische experts.

Thaksin werd in oktober 2008 in Thailand tot twee jaar cel veroordeeld voor corruptie en is sindsdien op de vlucht voor de Thaise justitie. De Thaise regering is woedend op het Cambodjaanse besluit Thaksin als adviseur aan te nemen. Volgens Cambodja is de zaak tegen de oud-premier echter politiek gemotiveerd.

Thaksin geniet brede steun onder de arme bevolking in Thailand. De regering in Bangkok vreest dat hij zich vanuit het buurland nadrukkelijker zal bemoeien met de Thaise politiek. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool