*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

VN-inspecteurs bezoeken nucleair complex Iran

25-10-09   16:07 uur

TEHERAN - Inspecteurs van de atoomwaakhond IAEA van de Verenigde Naties zijn zondag begonnen aan een inspectie van de nieuwe Iraanse uraniumverrijkingsinstallatie bij de heilige stad Qom. Dat heeft een woordvoerder van het Iraanse agentschap voor nucleaire energie gezegd.

Het team inspecteurs van het Internationaal Atoomenergie Agentschap arriveerde zondagmorgen vroeg in Iran. Het is de bedoeling dat de VN-inspecteurs drie dagen in het land blijven en dat ze de installatie voor het verrijken van uranium meerdere keren bezoeken.

Teheran kreeg eind september een storm van internationale kritiek over zich heen, omdat bekend was geworden dat het regime in in Qom, circa 160 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Teheran, een tweede installatie voor het verrijken van uranium bouwt. In Natanz staat ook een complex.

Teheran zegt enkel vreedzame bedoelingen te hebben met de fabrieken. Westerse landen vertrouwen het niet en vrezen dat het islamitische regime in Teheran aan een atoombom wil komen. Voor zo'n bom is verrijkt uranium nodig. De westerse landen vroegen daarom toestemming voor het inspecteren van het complex bij Qom. (ANP)


BUITENLAND

Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool