*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Taliban: 'wij bedreigen niemand'

08-10-09   09:44 uur
Een zware bomontploffing nabij de Indiase ambassade in Kaboel heeft vanochtend zeker zeven levens geëist. Foto EPA
KABOEL - De Taliban zeggen geen enkele bedreiging te vormen voor het buitenland. De groepering streeft naar een 'onafhankelijk en islamitisch Afghanistan', maar heeft geen enkele internationale ambitie.

In een verklaring ter gelegenheid van de achtste verjaardag van het begin van de Amerikaanse invasie in Afghanistan (7 oktober 2001) stellen de Taliban dat zij niet de bedoeling hebben andere landen aan te vallen, maar wel gereed zijn voor een 'langdurige oorlog' om zich te verzetten tegen pogingen van hun land 'een kolonie' te maken.

De verklaring van de Taliban komt op het moment dat in Washington intensief wordt beraadslaagt over de Amerikaanse koers in Afghanistan. Volgens anonieme regeringsmedewerkers, vandaag geciteerd in The New York Times, speelt ook voor president Barack Obama het onderscheid tussen de Taliban en Al Qaida een cruciale rol bij het bepalen van de juiste strategie.

Terwijl Al Qaida een bedreiging vormt voor Amerika en Amerikaanse doelen in het buitenland, zou dat niet gelden voor de Taliban. Volgens Leslie Gelb, voormalig voorzitter van de Council on Foreign Relations, is binnen de regering een 'hevig debat' gaande over de vraag of de Taliban ruimte gegund kan worden zonder dat Al Qaida daarvan profiteert.

Intussen heeft een zware bomontploffing nabij de Indiase ambassade in Kaboel vanochtend zeker zeven levens geëist. De slachtoffers zijn zowel agenten als burgers, maar geen Indiase diplomaten. In juli vielen bij een aanslag op dezelfde ambassade  bijna zestig doden. India  en de VS beschuldigden de Pakistaanse inlichtingendienst van betrokkenheid. (HET PAROOL)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool