2,5 miljoen Indiërs dakloos door overstroming
05-10-09 20:05 uur
Een man bekijkt de resten van zijn verwoeste huis. Foto ANP
BANGALORE - Ongeveer 2,5 miljoen mensen zijn in India dakloos geraakt door overstromingen die de afgelopen dagen het zuiden troffen. Het dodental van de watersnood steeg inmiddels naar ongeveer 250. De autoriteiten spraken maandag over de zwaarste watersnood in tientallen jaren in de regio. Zo'n vijf miljoen mensen zijn inmiddels in tenten opgevangen.
De deelstaat Karnataka, die 52 miljoen inwoners telt, is het zwaarst getroffen. Ook de deelstaten Andhra Pradesh en Maharashtra hebben onder de wateroverlast als gevolg van dagen van hevige regenval te lijden. In Karnataka zijn een miljoen mensen dakloos geraakt. Van hen zijn er 350.000 in 1200 opvangkampen ondergebracht.
Volgens een bestuurder van de hulpdiensten in de deelstaat wordt geprobeerd ook de overige daklozen op te vangen. In de deelstaat zijn zeker 200.000 huizen verwoest. Bijna 1500 dorpen zijn gedeeltelijk of zelfs in hun geheel ondergelopen.
Gevreesd wordt dat door de watersnood ook de landbouwproductie forse schade heeft opgelopen. (ANP)