*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Iraakse schoenengooier heeft geen spijt

15-09-09   16:23 uur
Zaidi zei dat hij het gevoel had gehad dat hij iets moest doen nadat hij had gezien wat de Amerikaanse inval voor gevolgen had voor zijn land: wezen, weduwes en vluchtelingen. Foto EPA
BAGDAD - De Iraakse journalist Muntazer al-Zaidi heeft er geen spijt van dat hij in december zijn schoenen gooide naar de toenmalige Amerikaanse president George W. Bush. ''Ik kreeg mijn kans en miste die niet'', zei de verslaggever nadat hij dinsdag was vrijgelaten uit de gevangenis.

''Ik ben geen held en dat geef ik toe'', zei de journalist aldus CNN. Na zijn vrijlating ging Zaidi naar tv-zender al-Baghdadia, waarvoor hij werkte tijdens zijn actie. Met een sjerp in de kleuren van de Iraakse vlag om zijn schouders sprak hij daar tegen verslaggevers.

Zaidi zei dat hij het gevoel had gehad dat hij iets moest doen nadat hij had gezien wat de Amerikaanse inval voor gevolgen had voor zijn land: wezen, weduwes en vluchtelingen. De journalist had getroffenen beloofd dat hij hun verlies zou wreken, mocht hij de kans krijgen. Zaidi bood wel zijn excuses aan aan collega-journalisten die zijn daad onprofessioneel vonden.

Wel zei hij: ''Professionalisme sluit nationalisme niet uit''. Ondanks het feit dat Bush niet populair is in Irak, waren de meningen over de actie verdeeld. Sommigen vinden Zaidi een held, anderen menen dat zijn actie in strijd is met de Arabische gastvrijheid. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool