*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Omstreden adviseur Obama stapt op

06-09-09   10:50 uur
Foto EPA
Foto EPA
WASHINGTON - Een adviseur van de Amerikaanse president Barack Obama, Van Jones, heeft zondag zijn functie neergelegd als gevolg van wat hij noemde een kwaadaardige lastercampagne. Jones was sinds maart milieuadviseur.

Jones werd belaagd door woedende Republikeinen die in hem een linkse extremist zagen. Afgelopen week kwam aan het licht dat Jones ooit een petitie heeft ondertekend waarin wordt gesuggereerd dat Amerikaanse leiders de terroristische aanslagen van september 2001 hadden kunnen voorkomen, maar dat nalieten, mogelijk om een excuus voor oorlog te hebben.

Jones zei in een zondag verspreide verklaring dat tegenstanders van hervormingen een lastercampagne tegen hem hebben gevoerd. ''Ik treed af als adviseur milieu-kwaliteit omdat ik in die functie voor anderen en niet voor mezelf moet vechten.'' (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool