Ex-agent Stasi beveiligt huis Angela Merkel
03-07-09 11:31 uur
Ook het hoofd beveiliging van het buitenverblijf van bondskanselier Angela Merkel blijkt een oud-Stasi-officier te zijn. Foto EPA
BERLIJN - In het politiekorps van de deelstaat Brandenburg werken 58 voormalige Stasi-officieren, van wie dertien in hoge posities. Dat blijkt uit onderzoek van de Duitse omroep ARD.
Ook het hoofd beveiliging van het buitenverblijf van bondskanselier Angela Merkel blijkt een oud-Stasi-officier te zijn. De deelstaatregering heeft het bericht bevestigd.
De Stasi (Ministerium für Staatssicherheit) was de geheime politie in de DDR, die de Oost-Duitse bevolking terroriseerde. De meesten van de 58 agenten bemoeiden zich met het organiseren van politieke processen tegen vijanden van het regime. Eén van hen leidde de dienst die telefoongesprekken afluisterde.
Veel historici en de politiebonden hebben geschokt gereageerd. ''Ik kan het amper geloven. Ik dacht dat al die lui er allang uitgekegeld waren,'' aldus historicus en Stasi-expert Roger Engelmann in de Süddeutsche Zeitung. (HET PAROOL)