Denker Rodin voor recordbedrag geveild
18-06-09 16:08 uur
Een grote versie van De Denker van Rodin in Londen. Foto EPA
PARIJS - Een afgietsel van het beroemde beeld de Denker van Auguste Rodin is op een veiling in Parijs woensdag voor meer dan 3 miljoen euro van eigenaar gewisseld. Nog nooit bracht een van de Denkers van de Franse kunstenaar zo veel geld op. Dat maakte een woordvoerder van het veilinghuis donderdag bekend.
De waarde van het 72,5 centimeter hoge beeld werd voor de veiling geschat op 400.000 euro. Het maakt deel uit van een serie van 21 Denkers die Rodin eind negentiende, begin twintigste eeuw maakte.
Het Nederlandse museum Singer Laren was een van de geïnteresseerden op de veiling in Parijs. Het museum bracht een naar eigen zeggen serieus bod uit op de Denker, ,,maar tegen dit prijsniveau kunnen wij niet op'', aldus een woordvoerder. Het museum in Laren bezit een Denker, maar die raakte in 2007 ernstig beschadigd bij een roof. ,,Wanneer een vervangend exemplaar op de markt komt, kijken we daar serieus naar. Maar met dit soort prijzen zal een nieuwe Denker buiten ons bereik blijven.''
Volgens de woordvoerder van het museum is dit bewuste beeld zo gewild omdat 'alles er perfect aan is'. ,,Het beeld is in 1917 - het sterfjaar van Rodin - gegoten, wat aannemelijk maakt dat hij er zelf bij is geweest.'' Ook is het beeld zo goed als onbeschadigd. ,,Al met al een vrij spectaculair stuk.'' Singer Laren werkt inmiddels aan de restauratie van de eigen Denker. (ANP)