Abbas: Netanyahu saboteert vredesinspanning
14-06-09 20:38 uur
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de inspanningen voor vrede in de regio gesaboteerd met zijn toespraak van zondag. Dat stelde de Palestijnse president Mahmoud Abbas in een reactie (archieffoto). ANP
RAMALLAH - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de inspanningen voor vrede in de regio gesaboteerd met zijn toespraak van zondag. Dat stelde de Palestijnse president Mahmoud Abbas in een reactie.
,,Netanyahu's rede heeft alle initiatieven gesaboteerd, alle pogingen verlamd en de positie van de Palestijnen, Arabieren en de Amerikanen uitgedaagd'', aldus een zegsman van Abbas.
De Palestijnse president valt vooral over de Israëlische houding ten opzichte van Palestijnse vluchtelingen en over het feit dat Israël Jeruzalem als hoofdstad wil. ,,Dit zal niet leiden tot een complete en rechtvaardige vrede. Zijn opmerkingen zijn onvoldoende en zullen niet tot een oplossing leiden'', aldus de woordvoerder. (ANP)