Identificatie lichamen Airbus van start
09-06-09 08:26 uur
De Braziliaanse marine heeft 24 stoffelijke overschotten uit het water gevist. De Franse autoriteiten meldden dinsdag dat een Frans fregat nog eens zeker vijf lichamen aan boord heeft. Foto ANP
update
SAO PAULO - Forensische experts beginnen dinsdag in de Braziliaanse kustplaats Recife met het identificeren van de eerste zestien lichamen die werden aangetroffen in het gebied waar een Air France toestel ruim een week geleden crashte.
Het toestel met 228 mensen aan boord verdween van de radar op ongeveer 1100 kilometer ten noordoosten van de Braziliaanse kust. De Braziliaanse marine heeft 24 stoffelijke overschotten uit het water gevist. De Franse autoriteiten meldden dinsdag dat een Frans fregat nog eens zeker vijf lichamen aan boord heeft.
Ook is een stuk van de staart van het vliegtuig uit zee gehaald. Dit is een meevaller voor de autoriteiten, want de zwarte dozen, die opheldering kunnen verschaffen over de toedracht van de crash, bevonden zich in dit deel van het vliegtuig.
De autoriteiten vermoeden dat de dozen op de oceaanbodem liggen, mogelijk op 6000 meter diepte. De bergers willen de apparaten zo snel mogelijk traceren, aangezien de bakens eind deze maand geen signaal meer zullen afgeven. Frankrijk heeft een onderzeeër naar het gebied gestuurd om te helpen bij de zoektocht. De Verenigde Staten stellen een team van twintig specialisten beschikbaar en apparatuur, die noodsignalen tot op ongeveer 6100 meter diepte kan oppikken. (ANP)