*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Minister Maxime Verhagen steunt Gordon

14-05-09   15:13 uur
HILVERSUM - Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken steunt Gordon. Gordon zei eerder deze week dat hij niet met De Toppers meedoet aan de finale van het Eurovisiesongfestival in Moskou als een homobetoging in de Russische stad met geweld wordt neergeslagen.

In het Radio 1-programma Lunch! liet de bewindsman donderdagmiddag weten dat hij achter de woorden van de zanger staat. ''Ik steun Gordon in het vragen van aandacht hiervoor'', aldus Verhagen. Eerder liet minister Ronald Plasterk (Cultuur) al weten het eens te zijn met de beslissing van Gordon. ''Heel Nederland staat achter je'', aldus Plasterk.

De Toppers - Gordon, René Froger en Jeroen van der Boom - staan donderdagavond in de tweede halve finale van het muziekevenement. Dan wordt beslist of de Nederlandse zangers met het nummer Shine naar de finale gaan. De finale vindt zaterdag plaats. Die dag staat ook de homobetoging gepland. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool