Amsterdam en New York op de bres voor homo's
27-04-09 19:32 uur
Burgemeester Job Cohen van Amsterdam gaat tijdens de botenparade van de Amsterdam Gay Pride vijf homoseksuele stellen in de echt verbinden. Foto ANP
update
AMSTERDAM - Het initiatief om vijf Amerikaanse homo's en lesbiennes tijdens de Gay Pride in het huwelijk te laten treden, slaat aan.
Sinds gisteren konden geïnteresseerden zich aanmelden op de site
www.i-do-iamsterdam.nl. ''Maar voordat de site in de lucht was hadden zich al zeker acht stellen gemeld,'' aldus ProGay-voorzitter Frank van Dalen, organisator van de Gay Pride.
De trouwactie maakt deel uit van 'I do. I Amsterdam', een serie evenementen waarin het homohuwelijk centraal staat, zowel in Amsterdam als in New York. Dat alles in het kader van de viering van vierhonderd jaar betrekkingen tussen beide steden.
Van de stellen die zich aanmelden, moet één partner de Nederlandse nationaliteit hebben en de andere de Amerikaanse. ''We hopen,'' aldus van Dalen, ''dat met deze actie de openstelling van het burgerlijk huwelijk in Amerika een stap dichterbij komt.''
De kandidaten die zich melden worden nog even 'uit de mediahype' gehouden. ''Met iedereen wordt straks contact opgenomen, om zeker te weten of ze het serieus menen en er mee door willen gaan.''
De vijf uitverkoren paren zullen op zaterdag 1 augustus door burgemeester Cohen worden getrouwd. ProGay: 'Met een half miljoen getuigen langs de kant wordt het een van de drukste bruiloften ooit.' (HET PAROOL)