*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'Tsunami hoger dan eilanden in Stille Oceaan'

11-03-11   10:48 uur
De ravage die de aardbeving in Sendai, japan heeft aangericht. Verwacht wordt dat de tsunami in omringende landen ook snel toeslaat. Foto AP
update
In het Japanse Sendai staan gebouwen in brand na de hevige aardbeving.
In het Japanse Sendai staan gebouwen in brand na de hevige aardbeving.
De ravage na de aardbeving in Japan in niet te overzien. Gevreesd wordt voor een enorme tsunami in omringende landen. Foto AP
De ravage na de aardbeving in Japan in niet te overzien. Gevreesd wordt voor een enorme tsunami in omringende landen. Foto AP
GENEVE - De tsunami die ontstond door de zware aardbeving in de oceaanbodem bij Japan dreigt een aantal eilanden in de Stille Oceaan volledig onder water te zetten. ''Op dit moment is de golf hoger dan sommige eilanden'', zo waarschuwde een woordvoerder van het Rode Kruis op het hoofdkantoor van deze medische hulporganisatie in Genève.

Het Rode Kruis maakt zich de meeste zorgen om ontwikkelingslanden in het oceaangebied. Die zijn ''veel kwetsbaarder voor dit soort rampen'' dan rijkere landen, die in het verleden beschermende maatregelen hebben getroffen tegen aardbevingen en tsunami's.

De Verenigde Naties lieten weten dat ze tientallen teams van hulpverleners paraat hebben, die kunnen worden ingezet in de zwaarst getroffen gebieden. (ANP/RTR)


Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool