*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Franse synagogen beklad

15-01-09   07:34 uur

LILLE - Onbekenden hebben in Frankrijk twee synagogen beschadigd. Volgens joodse organisaties is antisemitisch geweld in Frankrijk sinds het begin van de Israëlische inval in Gaza toegenomen.

In Lille, in het noordwesten van Frankrijk, werd een synagoge met graffiti bespoten. er werd onder andere een hakenkruis aangebracht. In het noordoostelijke Mulhouse werd een joods godshuis met haatdragende teksten beklad.

Sinds het begin van de Israëlische offensieven in Gaza, bijna drie weken geleden, hebben zich in Frankrijk al meer van dergelijke incidenten voorgedaan. Woensdag kondigde president Nicolas Sarkozy aan dat er keihard zal worden opgetreden tegen uitingen van antisemitisme en tegen anti-islamitische uitlatingen. (AP)


BUITENLAND

Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool