*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Ex-premier Kosovo moet in VN-cel blijven

10-09-10   20:16 uur

DEN HAAG - Ex-premier Ramush Haradinaj van Kosovo moet in afwachting van zijn tweede proces voor het Joegoslavië-Tribunaal in zijn Scheveningse VN-cel blijven. De rechters hebben een verzoek om voorlopige vrijlating vrijdag afgewezen.

Haradinaj werd in 2008 vrijgesproken van oorlogsmisdaden, nadat de aanklagers tijdens het proces grote problemen hadden gehad met de bedreiging van getuigen, die daarop niet naar Den Haag wilden komen. In juli besloot de Kamer van Beroep van het VN-hof dat het proces gedeeltelijk over moet.

Volgens de rechters die de nieuwe zaak in eerste aanleg gaan voeren, blijft de bedreigende sfeer voor getuigen in Kosovo een groot probleem. Haradinajs aanhangers zouden zich door zijn voorlopige vrijlating 'aangemoedigd' kunnen voelen tot meer bedreigingen. Daarom moet Haradinaj in het belang van de rechtsgang in Den Haag blijven. (ANP)


BUITENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool