Schiphol verliest vijf procent vluchten
20-10-08 10:55 uur
Foto ANP/ Marcel Antonisse
SCHIPHOL - Luchthaven Schiphol is minder in trek. Voor het winterseizoen zijn ongeveer achtduizend vluchten minder aangevraagd dan vorig jaar. Dat komt neer op een teruggang van vijf procent. Dat blijkt uit gegevens van Airport Coordination Netherlands, waar luchtvaartondernemingen hun zogenoemde slots moeten aanvragen.
Volgens slotcoördinator Michiel van der Zee was er vorig winterseizoen en in het nog lopende zomerseizoen ook al sprake van een lichte teruggang in de aanvragen voor vluchten. ''Dat kwam vooral door de invoering van de vliegtaks.'' Daardoor betalen passagiers afhankelijk van hun bestemming een toeslag van 11,25 en 45 euro.
Het ging toen om 1 procent minder vluchten ten opzichte van een jaar eerder. Die teruggang zet nu door. In het winterseizoen, dat eind oktober begint, wordt het nog stiller op Schiphol.
Waar vorig jaar alleen Schiphol een teruggang zag, hebben nu ook luchthavens als Londen en Parijs last van een teruglopende vraag naar vliegreizen door de haperende economie. Wel is de teruggang bij Schiphol groter dan bij andere vliegvelden. (HET PAROOL)