Het noordwesten van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen hebben vanmiddag uren zonder stroom gezeten. Het was de derde stroomstoring in Rotterdam deze maand. Trams en metro's reden niet en de brandweer bevrijdde naar schatting 25 mensen uit liften.
Volgens netbeheerder Stedin ontstond de storing om 14.39 uur in een transformatorstation. Om 17.28 uur meldde het bedrijf dat iedereen weer stroom had. Wethouder Alexandra van Huffelen van Rotterdam heeft de directie van Stedin uitleg gevraagd over de 'zoveelste' stroomstoring.
De directie wordt morgenochtend op het stadhuis verwacht. Stedin zei in november al zich zorgen te maken over het toenemende aantal stroomstoringen in de binnenstad van Rotterdam. Dat was naar aanleiding van een stroomuitval die vier uur duurde. In september was in hetzelfde gebied de elektriciteit ook al uitgevallen.
Spoeddebat Fractievoorzitter Arno Bonte van GroenLinks wil weten of de netbeheerder voldoende in het onderhoud van het elektriciteitsnet investeert. Hij heeft een spoeddebat in de gemeenteraad aangevraagd. Dat heeft woensdag plaats.
De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond adviseerde mensen ramen en deuren dicht te houden, zodat er zo weinig mogelijk warmte verloren zou gaan. Het Erasmus MC ging op noodstroom over, waardoor de behandelafdelingen niet dicht hoefden. De nabijgelegen Hogeschool Rotterdam moest wel sluiten. Daardoor gingen tentamens niet door.
Verkeersoverlast Het verkeer had last van de storing doordat verkeerslichten niet werkten. Daarnaast waren er problemen voor de binnenvaart, doordat drie bruggen over de Delftse Schie in Rotterdam niet open konden. Ook het treinverkeer ondervond hinder. De stroomstoring zou ook enkele zendmasten hebben getroffen, waardoor op enkele plaatsen geen gsm-verkeer mogelijk was.
Het ging eerder deze maand al mis op 15 januari en op 22 januari. Eerst zat een deel van het noorden van Rotterdam 1,5 uur zonder stroom. Een week later was er in een deel van het noorden en het oosten van de stad en in Capelle aan den IJssel ruim 5 uur geen elektriciteit.
Oorzaak storing lag in hoogspanningsstation De stroomstoring vanmiddag is ontstaan tijdens het vernieuwen van de bedienings- en besturingsapparatuur in een hoogspanningsstation. Dat heeft netbeheerder Stedin laten weten.
Volgens Stedin heeft de stroomuitval geen enkele relatie met de eerdere stroomstoringen deze maand. De eerste was het gevolg van een kapotte kabel in de grond en de tweede kwam door een 'zeldzaam' defect in een onderdeel van een schakelinstallatie.
(ANP/Redactie)