Koningin op weg naar huis na bezoek aan Oman
12-01-12 12:19 uur
© anp
update
Koningin Beatrix heeft vanmiddag haar driedaagse staatsbezoek aan Oman afgesloten. Met het regeringstoestel is de vorstin, die bij de reis naar de Verenigde Arabische Emiraten en Oman werd vergezeld door prins Willem-Alexander en prinses Máxima, meteen na de ontmoeting met de Nederlandse gemeenschap naar huis vertrokken.
Het bezoek aan Oman was het derde staatsbezoek aan een Golfstaat na de visites aan Qatar vorig jaar en de VAE eerder in de week.
BedektDe koningin heeft zich in Oman, net als begin deze week in Abu Dhabi, aan de kledingvoorschriften voor het bezoeken van een moskee gehouden door een rode sjaal over haar hoed te dragen. Ook prinses Maxima heeft haar hoofd bedekt. Begin deze week nam de PVV aanstoot aan de koninklijke kledingkeuze.
De naar de heerser van Oman vernoemde moskee behoort met die van Abu Dhabi tot de grootste en fraaiste van de wereld. De koningin, die tijdens het 51ste staatsbezoek uit haar regeringstijd wordt vergezeld door prins Willem-Alexander en prinses Máxima, trok drie kwartier uit voor de visite.
Het staatsbezoek zelf, dat in Omaanse ogen een groot succes was, werd afgesloten met de ontvangst van in het land werkende en wonende Nederlanders. Ook praat Beatrix kort met de meegereisde pers.
(ANP/Redactie)