*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Hartklepoperatie via schouder

06-05-10   16:51 uur

ROTTERDAM - Artsen van het Rotterdamse Erasmus Medisch Centrum hebben bij twee patiënten met succes een lekkende hartklep gerepareerd via een ader in de schouder. Het ziekenhuis heeft dat donderdag bekendgemaakt.

ANP
ANP
De ingreep is een uitkomst voor patiënten die te zwak zijn om een openhartoperatie te ondergaan. Tot nu toe konden deze mensen niet worden geholpen.

Het gaat om patiënten die problemen hebben met de zogenoemde mitralisklep, één van de vier hartkleppen die helpen de doorstroming van het bloed door het hart te regelen. Bij oudere mensen kan het gebeuren dat de klep niet meer goed sluit. Het bloed kan hierdoor terugstromen. De patiënt kan hieraan overlijden.

Katheter
De artsen brengen met de ingreep een katheter, een dun slangetje, via een ader onder het sleutelbeen naar het hart. Daar wordt met staafjes het ophangsysteem van de hartklep verstevigd, zodat het ding weer beter sluit.

De patiënt hoeft na de ingreep in principe niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. De twee geholpen patiënten hebben een veel betere conditie dan voor de ingreep, zegt het ziekenhuis. (ANP)


BINNENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool