*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Gerd Leers niet voor CDA in Kamer

21-03-10   16:07 uur
Burgemeester Gerd Leers van Maastricht legt in de gemeenteraad een verklaring af. ANP

HILVERSUM - Hoe Gerd Leers zijn politieke loopbaan vervolgt, is nog niet bekend. Een ding weet de oud-burgemeester van Maastricht al wel zeker: hij keert niet voor het CDA terug in de Tweede Kamer.

In het RKK-programma Kruispunt Radio zegt Leers zondagavond dat hij niet op de kandidatenlijst van het CDA voor de landelijke verkiezingen in juni wil staan. ''Dat is niet meer mijn plek.'' Leers zat 11,5 jaar voor het CDA in de Tweede Kamer. Daarna heeft hij acht jaar als burgemeester van Maastricht in een ''bestuurlijke omgeving'' gewerkt. ''Ik denk dat ik daar betere dingen voor mensen kan bereiken.''

Leers stapte in januari dit jaar op nadat hij in opspraak was geraakt door de aankoop van een vakantievilla in Bulgarije. Sindsdien wordt er rekening mee gehouden dat hij terugkeert in de landelijke politiek. Hij liet eerder al merken daarvoor beschikbaar te zijn, al vindt hij de vraag of hij in is voor een ministerschap of een andere burgemeesterspost ''weinig interessant''. (ANP)


BINNENLAND

ACHTERGROND

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool