*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Obama bedankt Balkenende voor Afghanistan

10-03-10   18:25 uur

DEN HAAG - De Amerikaanse president Barack Obama heeft demissionair premier Jan Peter Balkenende woensdag telefonisch bedankt voor de Nederlandse inzet in Afghanistan. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gemeld.

Jan Peter Balkenende en Barack Obama tijdens een ontmoeting in Pittsburgh in september vorig jaar. ANP
Jan Peter Balkenende en Barack Obama tijdens een ontmoeting in Pittsburgh in september vorig jaar. ANP
Nederland stopt in augustus met de missie in de Afghaanse provincie Uruzgan. Balkenende en Obama hebben gesproken over de overdracht van die verantwoordelijkheid en de aansluitende terugtrekking van de Nederlandse militairen. Ook heeft Balkenende de politieke situatie in Nederland toegelicht.

Het is nog niet bekend welk land de leidende rol van Nederland overneemt. Naar verwachting valt daarover eind deze maand een besluit.

Beide regeringsleiders bespraken ook andere internationale onderwerpen zoals de bestrijding van de gevolgen van de economische crisis en de top over nucleaire veiligheid die op 12 en 13 april in Washington plaatsheeft. Balkenende zal hieraan op uitnodiging van Obama deelnemen, aldus de RVD. (ANP)


BINNENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool