Duitse ambassadeur niet naar herdenking Dam
08-01-10 10:09 uur
DEN HAAG - De Duitse ambassadeur Thomas Läufer zal niet aanwezig zijn bij de nationale dodenherdenking op 4 mei op de Dam in Amsterdam. Dat hebben de Duitse ambassade en het Nationaal Comité 4 en 5 mei vrijdag laten weten.
Vorige maand zei Läufer in een vraaggesprek in het kader van de NPS-serie De Oorlog dat de verhoudingen tussen Nederland en Duitsland inmiddels dusdanig zijn verbeterd, dat zijn aanwezigheid op de Dam mogelijk zou moeten zijn. Die uitspraak leidde tot veel commotie.
Het Nationaal Comité vindt dat de herdenking op de Dam een nationaal karakter moet hebben, waarbij geen plaats is voor officiële vertegenwoordigers van andere landen. De Duitse ambassade onderschrijft dat. Läufer zal ook niet op persoonlijke titel naar de Dam gaan, aldus een woordvoerster. (ANP)