*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Aangifte tegen chirurg

29-04-09   11:19 uur

EMMEN - Twee nabestaanden van patiënten die in het Scheper Ziekenhuis in Emmen overleden nadat ze een maagverkleining hadden gekregen, doen aangifte tegen dit ziekenhuis wegens dood door schuld.

Eén gedupeerde, bij wie zo'n operatie niet goed is verlopen, doet ook aangifte. Het trio neemt geen genoegen met het intern onderzoek dat het ziekenhuis inmiddels is begonnen naar fataal verlopen maagverkleiningen. "Wij willen dat justitie deze affaire onder de loep neemt,'' aldus hun woordvoerder Alex de Haan.

Het ziekenhuis is inmiddels gestopt met maagverkleiningoperaties, nu blijkt dat in een korte periode zeker vijf mensen door deze ingreep zijn gestorven. De Haan zegt dat er met de politie contact is geweest. "Ons is gezegd dat het zeker zin heeft aangifte te doen.'' De Haans vrouw werd in het ziekenhuis in Emmen geopereerd. De operatie mislukte maar liep niet fataal af.

De politie in Emmen heeft zich voorbereid op aangiftes tegen de chirurg en het ziekenhuis. "We nemen de zaak serieus en willen de tijd nemen om de aangiftes op te nemen." De politie heeft overleg met het Openbaar Ministerie over de aanpak van de aanklacht. (ANP)


Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool