Nederlandse universiteiten dalen op ranglijst
08-09-10 11:40 uur
Een collegezaal van de UvA. Foto ANP
AMSTERDAM - De meeste Nederlandse universiteiten zijn dit jaar gezakt op de prestigieuze wereldranglijst van onderzoeksbureau
QS, die woensdag is gepubliceerd. Het bureau beoordeelt instellingen jaarlijks op onder meer de kwaliteit van onderwijs en onderzoek.
De beste Nederlandse universiteit is de
Universiteit van Amsterdam (UvA) op de 56e plaats. Vorig jaar stond de UvA nog 49e. Ook de universiteiten van Leiden, Utrecht, Delft en Wageningen maakten een forse duikeling. De Radboud Universiteit in Nijmegen steeg daarentegen fors, van de 220ste naar de 149ste plaats.
QS beoordeelt de University of Canbridge als beste universiteit op ranglijst, met een maximale waardering van 100 punten. Hierop volgen de Amerikaanse universiteiten Harvard en Yale. Opvallend is dat in de top twintig maarliefst vijftien Amerikaanse universiteiten staan. (HET PAROOL)