Redlight Design op Amsterdamse Wallen
19-09-08 20:12 uur
Redlight Fashion Amsterdam. Modellen showen achter de ramen van het Wallengebied mode van designers als Daryl van der Wouw, Jan Taminiau en Bas Koster. Foto ANP/Evert Elzinga
AMSTERDAM - Een ring kopen voor je lief op de Wallen? Of gewoon even wat anders bewonderen dan de schaars geklede dames achter de ramen? Dat kan sinds vrijdag bij een van de ateliers van het project Redlight Design. Zeven getalenteerde sieradenontwerpers tonen het komende jaar hun werk in de roemruchte hoerenbuurt.
De woon- en werkruimten werden vrijdagmiddag geopend toen een ringenautomaat die aan het raam van een atelier hangt in werking werd gesteld. Bezoekers van de Wallen kunnen hier een ringetje kopen, is het idee erachter. De ontwerpers die zich hebben gevestigd in de rosse buurt zijn Ted Noten, Frédéric Braham, Susanne Klemm, Gésine Hackenberg, Iris Nieuwenburg, Sebastian Buescher en Jantje Fleischhut.
Redlight Design Amsterdam bevindt zich op het Oudekerksplein en is een samenwerking tussen de gemeente, woningcorporatie Ymere en Droog Design. Het project komt er in navolging van Redlight Fashion. Sinds januari hebben bekende modeontwerpers een plekje ingenomen in de hoerenbuurt. Dat bleek al een succes.
Beide projecten passen binnen het streven van de gemeente om ervoor te zorgen dat het op de Wallen niet meer alleen om seks draait. Amsterdam werkt momenteel hard aan drastische maatregelen om misstanden in de hoerenbuurt aan te pakken. (ANP)