*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Weer werk van Munch gestolen

13-11-09   08:56 uur

OSLO - Vijf jaar na de diefstal van zijn wereldberoemde schilderijen De Schreeuw en Madonna is er opnieuw een werk van de Noorse kunstenaar Edvard Munch gestolen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd uit een kunstgalerie in Oslo de litho De Geschiedenis ontvreemd. Dat heeft de Noorse politie vrijdag laten weten.

De politie vermoedt dat de met de hand ingekleurde lihto in opdracht is gestolen. Het kunstwerk zou ongeveer 240.000 euro waard zijn.

De doeken De Schreeuw en Madonna werden in augustus 2004 op klaarlichte dag gestolen uit het Munch Museum in Oslo. De politie vond ze twee jaar later terug. Nooit is duidelijk geworden wat het motief was van de kunstroof door drie inmiddels veroordeelde Noren. Losgeld werd niet gevraagd en het verkopen van de schilderijen was vrijwel onmogelijk, omdat ze te bekend zijn. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS



PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool